poniedziałek, 16 lutego 2015

Nowe pocztówki i wyniki rozdania!

Na sam początek chciałabym powiedzieć że miło mi - wiele osób zechciało wziąć udział w moim urodzinowym rozdaniu. 
Do wylosowania szczęśliwego zwycięzcy użyłam generatora losowych liczb, a ponumerowałam was zgodnie z kolejnością napisanych przez was komentarzy. Uczestników było 22. Wygenerowana została liczba 6.


I w ten sposób zwyciężczynią została Weronika z bloga Variety of Postcards. Proszę o kontakt (achmiel.02@gmail.com) w celu uzyskania adresu, na który mam wysłać nagrody :)
A oto co wygrała w losowaniu Weronika:


4 barwne koperty, trzy nowe pocztówki, dwie herbatki, wstążka i taśma washi.

Skoro już zwycięzca losowania jest znany, przejdę do właściwego tematu tego bloga. Ostatnio PP nie ma dla mnie zbyt wiele serca - po śmiesznie malutkie przesyłki muszę biegać na pocztę, bo listonosz nie musi teraz nic przynosić mi do drzwi. Nie powiem, aby było to wygodne czy przyjemne - zrozumiałabym, gdyby były to kilogramowe pakunki, listonosz też człowiek - ale żeby koperta z pierścionkiem zalegała na poczcie, bo nie mieści się do skrzynki? Czy ktoś wie od kiedy istnieje ta zasada, że listonosz nie musi przynosić przesyłek pod drzwi, jeśli nie są polecone? Z tego co pamiętam to kiedyś, jeśli coś było za duże na skrzynkę, to dostarczano do domu... 
Ostatni tydzień nie był zbyt owocny - kartek nie przyszło wiele, ale jeśli już przychodziły, to były wspaniałe. 9 lutego, w dzień moich urodzin, trafiło do mnie takie cudo:Jest to kartka maxi z Puerto Rico, otrzymana od Jesuali, którą znalazłam na portalu Interpals. Zgodziła się wysłać mi pocztówkę w zamian za... samochodową mapę Polski! :) Na odwrocie Jesuali napisała wiele informacji na temat swojego kraju, wliczając w to krótką listę znanych osób pochodzących z jej ojczyzny. Znaczka, niestety, nie było - była za to naklejka USPS, czyli poczty Stanów Zjednoczonych - Puerto Rico jest bowiem terenem zależnym od USA.


Przyznaję: nigdy nie oglądałam Gwiezdnych Wojen. Mam jednak minimalne rozeznanie w temacie i nawet nie będąc fanką serii, jestem rozbawiona i szczęśliwa z powodu tejże pocztówki. Dziękuję bardzo Kasik z Postcrossingowego forum! :)

W zeszłym tygodniu trafiły do mnie też dwie inne pocztówki:


Pocztówka-niespodzianka od Magdy, którą otrzymałam jako podziękowanie za zrealizowanie zamówienia taśm washi z Chin. Bardzo przyjemna niespodzianka, zwłaszcza że kartka jest przeurocza! Dziękuję jeszcze raz!
A oto kartka od Ivy z Tajwanu, przedstawiająca tradycyjne śniadanie spożywane w tamtych okolicach. Jest to mleko sojowe, w którym zanurza się przypieczony chleb... czyli właściwie grzanki. Kartka otrzymana w ramach swapu, Ivy bardzo chciała jedną z naszych Cepeliowych kartek... :)
Na odwrocie: piękny znaczek z meduzą i urocze naklejki - czy u nas można takie gdzieś kupić?

Poza pocztówkami w skrzynce parę dni temu znalazł się jeszcze list od Johanny z Estonii, która znalazła mnie na Interpals. Zdjęć koperty ani listu nie zrobiłam, ale zobaczcie, jaką dostałam ładną zakładkę:


Muszę czytać więcej książek, żeby zakładka się nie zmarnowała... A przyda się na pewno, bo do tej pory zamiast zakładki używałam pocztówki... ;)Zaraz muszę sprawdzić, jak u was wyglądała w tym tygodniu sytuacja pocztowa. Parę dni nie zaglądałam na blogi i spodziewam się, że mam wiele do nadrobienia...8 komentarzy:

 1. Zazdroszczę wygranej, ale i gratuluję ;) Następnym razem mi się uda, o ile dziś nie zapeszyłam swojego szczęścia tym co napisałam na moim blogu...
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję! :) A pocztówki są prześliczne, jestem pod ich wrażeniem! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Udziału w konkursie nie wzięłam, gdzieś mi śmignął i zapomniałam o nic całkowicie ;/ Ale gratuluję zwyciężczyni! :)

  Zakładka bardzo mi się podoba - nigdy ich za wiele, bo szybko się gubią, niszczą, czy... nudzą gdy nie są zbyt ciekawe. Kartka z Tajwanu bardzo mi się podoba, lubię także takie kartki z tradycyjnym jedzeniem, choć nie mam ich wiele, bo nie pisałam o tym na profilu PC, aby nie otrzymywać ich zbyt wiele ;) Muszę przyznać, że takich naklejek nigdzie nie spotkałam w Polsce, ani nie otrzymałam takich z innego kraju. Kartka z Portoryko ciekawa, no i duża :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo cieszę się z wygranej i oczywiście już wysłałam emaila :-)
  Pocztówki, które zdobyłaś ogromnie mi sie podobaja, szczególnie też naklejki z Taiwanu ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję zwycięzcy!
  Pocztówki śliczne, trzecia mnie zauroczyła, jest przecudna! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No nie, nie udało się wygrać! ;) Ale gratuluję zwycięscy!
  Tak mi się marzy taka kartka ze Star Wars! Oglądnęłam wszystkie części serii i czekam na kolejną! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. gratulacje dla Zwyciężczyni :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "As the New Year is fresh in mind, the dominant question in mind of everyone is, “How will you make 2015 a great year?”
  (\__/)
  (='.'=)
  (")_(")

  _________________
  Buy Archeage Gold
  RS3 Gold
  RS Gold

  OdpowiedzUsuń